Kolesarski Klub Perutnine Ptuj | Ob Dravi 9, p.p. 80 | 2250 Ptuj | Slovenija
T: +386 2 778 67 01 .:.  E: info@cyclingpp.com  .:.  Facebook  .:. Youtube

DRŽAVNO PRVENSTVO ZA DEČKE IN DEKLICE “VN SC GAČE“ 2022

V nedeljo je na smučišču Gače nad Črmošnjicami potekalo DP za kategorije U13, U14 in U15. Na zelo selektivni in težki krožni dirki so mladi ptujski kolesarji in kolesarke osvojili kar 4 medalje! Pohvalijo se lahko s kar dvema naslovoma državnih prvakov.

To sta postala Kaja in David Adam, sestra in brat. Kaja je naslov osvojila pri deklicah C, David pa pri dečkih B. Da na Ptuju cveti tudi žensko tekmovalno kolesarstvo, sta potrdili še Živa Bohak in Hana Jeromel. Živa je postala državna podprvakinja pri deklicah C, bolj izkušena Hana pa je bila 3. pri deklicah A. Odločno so se na državnem prvenstvu borili tudi njihovi klubski kolegi in tudi sami prispevali svoj delež pri osvojenih medaljah. V kategoriji mlajših mladincev, kjer je dirka štela za Pokal Slovenije, je Sergej Jančič osvojil zelo dobro 6. mesto.

Deklice C (1. Kaja Adam, 2. Živa Bohak, 7. Hana Štumperger).
Dečki C (5. Gal Hrastnik, 6. Luka Lampret, 16. Matija Lačen, 18. Miha Gramc, 30. Andraž Mahorič, 33. Miha Kirbiš, 42. Maks Nahberger).
Dečki B (1. David Adam, 4. Maj Bohak, 15. Nik Vidovič, 20. Mark Šteharnik, 36. Jernej Bornšek).