Kolesarski Klub Perutnine Ptuj | Ob Dravi 9, p.p. 80 | 2250 Ptuj | Slovenija
T: +386 2 778 67 01 .:.  E: info@cyclingpp.com  .:.  Facebook  .:. Youtube

49° Vittorio Veneto - Passo San Boldo

Ekipa starejših mladincev postavi Kirbiš, Marčič, Jeromel, Gorjanc je tekmovala na tradicionalni kolesarski tekmi 49° Vittorio Veneto. Prijavljenih je bilo 98 kolesarjev iz 21 ekip. Na štartu so bile vse pomembnejše Italjanske ekipe in 2 ekipi iz tujine ( Perutnina Ptuj - Slovenija in AR Monex ct - Mehika). Po 3 km zaprte vožnje iz Vittorie Veneta je bil uradni štart. Sledil je transfer do sedmih krogov , v vsakem krogu cca 100 višinskih metrov.

Za zaključek pa še 6 km vzpon na prelaz San Boldo z naklonom 7 - 11 %. Skupno 91 km in 1420 višinskih metrov. Mladinci so bili že od štarta napadalni in hitri. Tako se je ustvarila skupina 14 kolesarjev z prednostjo od 30 do 90 s pred glavnino. Iz Perutnine Ptuj je bil v ubežni skupini Kirbiš. Na 70 kilometru je glavnina ujela ubežno skupino kolesarjev. Nato so sledili padci, kjer sta bila udeležena Gorjanc in Marčič. Povprečna hitrost v 2 urah dirke je bila 44 km/h, kar je veliko glede na razgibano traso proge. V ciljni vzpon na prelaz San Boldo je v prvi skupini pričelo 60 kolesarjev med njimi tudi Jeromel in Kirbiš, katera sta zasedla 21. in 32. mesto v zelo močni mednarodni konkurenci.