Kolesarski Klub Perutnine Ptuj | Ob Dravi 9, p.p. 80 | 2250 Ptuj | Slovenija

T: +386 2 778 67 01

Hana Jeromel zmagovalka dirke po Dolenjski, Svenšek tretji

Za nami je prva etapa dirke po Dolenjski. Dirka je potekala na vzpon na Bazo 20. Med deklicami se je ponovne zmage veselila naša Hana Jeromel.

Pri dečkih C si je 16. mesto privozil Jan Kirbiš, 20. Nik Muršec, 23. Je bil Rene Pečnik. Jure Majnik je zasedel 8. mesto, Marcel Krevs 12., Žiga Kelner pa 15. mesto pri dečkih B. Pri dečkih A je Jan Svenšek zasedel 9. mesto, 14. mesto je zasedel Primož Kirbiš, 19. je bil Žan Hanžel, 22. Lovro Valenko, 28. Matevž Rutnik. Pri mlajših mladincih je bil Vid Jeromel 7., Miha Muršec 18., Andrej Majnik pa je zasedel 38. mesto.

Včeraj se je končala 2. etapa mednarodne dirke Po Dolenjski, ki je potekala v Kostanjevici na Krki. Naši kolesarji so dosegli nekaj odmevnih rezultatov. V kategoriji deklic C je bila Hana Jeromel ponovno 1. V kategoriji dečkov C sta si 14. In 15. mesto privozil Jan Kirbiš in Nik Muršec, 22. pa je bil Rene Pečnik. V kategoriji dečkov B se je s 5. mestom izkazal Jure Majnik, 11. je bil Marcel Krevs in 22. Žiga Kelner. Najbližje stopničkam je bil v kategoriji dečkov A Jan Svenšek (4.mesto), Primož Kirbiš je bil 6., Žan Hanžel 14., Lovro Valenko 19. in Matevž Rutnik 29. Pri mlajših mladincih je bil Vid Jeromel 17., Andrej Majnik 24. in 28. Miha Muršec.

image_50433025-1.JPG

Včerajšnja zadnja etapa dirke Po Dolenjski nam je ponovno prinesla nekaj odličnih rezultatov. Trasa dirke je potekala po obrobju Novega mesta. Pri deklicah C je Hana Jeromel s ponovno zmago potrdila vodstvo in generalno prvo mesto na tej dirki. Na 18. in 19. mestu sta zadnjo etapo končala Nik Muršec in Jan Kirbiš. Generalno je Jan končal na 17. mestu, Nik pa na 18. mestu. Pri dečkih B se je ponovno blizu stopničk izkazal Jure Majnik, ki je zasedel 4. mesto. Generalno je dirkokončal na 8.mestu. Marcel je bil včeraj 16., generalno je zasedel 14.mesto, Žiga Kelner pa je zadnjo etapo končal na 22. mestu, generalno pa na 19. mestu. Jan Svenšek si je v zadnji etapi privozil bronasto medaljo, skupno je dirko zaključil na 9. mestu. Na 16. mestu je etapo končal Primož Kirbiš (generalno 13. mesto), 19. je bil Žan Hanžel (generalno 17. mesto), 22. v cilju je bil Lovro Valenko (generalno 20. mesto) in 27. Matevž Rutnik (generalno 28.mesto). Pri mlajših mladincih je Vid Jeromel etapo končal na 15.mestu, generalno si je privozil odlično 6.mesto, Miha Muršec je končal na 22. mestu (generalno 20. mesto) in Andrej Majnik na 34.mestu (generalno 30. mesto.)